Sünis pólók

sünis pólók áruháza

Törpesün könyv

Webáruházunk

Webáruházunk

 

Ha új gazdiként hazaviszel egy törpesünit, sokszor kiábrándító lehet, hogy a süni összegömbölyödik, puffog, nem engedi magát kézbe venni. Meg kell érteni, hogy a sünöknél ez teljesen normális viselkedés, ami a természetben a túlélést jelentheti számukra. Rendszeres foglalkozással, türelemmel azonban sokat tehetsz, hogy kötődés alakuljon ki közted és kedvenced között.

 

A sünik aranyosak. Nagyon. Apró gombszemeikkel, mozgó orrocskájukkal, mókás viselkedésükkel sokakat elvarázsolnak, könnyű beléjük szeretni. Mégsem  mindenkinek való háziállat a süni.

Egy kisállat megvásárlása, befogadása évekre szóló, felelős döntés. Mielőtt törpesün – vagy bármilyen állat – megvásárlásáról döntünk, át kell gondolni, illik-e az adott kisállat a személyiségünkhöz, az életmódunkhoz, az elvárásainkhoz. Sokkal jobb felkészülni, mint később esetleg csalódni. Ebben szeretnék ezzel az írással segítséget nyújtani. (Katt a További információra!)

CREATIVITY REQUIRED

Nulla turpis nec proin nec curabitur sit fusce vel sed. Convallis ac nonummy donec mi convallis quisque.

Read More

Artistic Thinking

Amet laoreet lectus dignissim velit. Nec vestibulum in ante. Phasellus aliquam cras nam dolor aliquet placerat urna.

Read More

24/7 SERVICE

Ut ut vitae odio nunc eu turpis ac mi pretium est sollicitudin at. At dapibus sed vestibulum leo ut vestibulum.

Read More

ComMunications

In in sit hendrerit etiam vivamus elit mi mi. Augue pulvinar leo non purus quis vulputate cursus primis luctus.

Read More

 

Mi, a Tüskeböki tenyészetben itatókat használunk, és ezt javasoljuk a gazdiknak is. A vizes tálkát folyton telehordják forgáccsal, belekaparják a macskaalmot, beleáztatják a WC-papír gurigát/rongyit/plüssállatot, felborítják vagy nemes egyszerűséggel belekakilnak. Innentől kezdve a törpesünnek nincs tiszta vize. Tehát az önitató mindenképp jobb választás, különösen, ha mondjuk szeretnél egy hétvégére elmenni otthonról.

Mivel a sünök a természetben magányos állatok és csak a párzási időszakban keresik egymás társaságát, egyedül tartva is nagyon jól elvannak. Nincs szükségük társra, mint például a tengerimalacoknak vagy a deguknak.

 

Ha azonban több sünit szeretnénk egy ketrecben tartani, mindenképp két nőstényt válasszunk, ők az esetek többségében jól megférnek egymással. 

 

Hím-nőstény párost nem szabad állandóan egy ketrecben tartani, mert:

- a túl fiatal kori vemhesülés a nőstény életét veszélyeztetheti